Masz pomysł

na film?

 

Wypełnij wniosek

na jego realizację!

  Szczecin
(niem. Stettin) http://www.szczecin.pl
http://www.szczecin.eu/

 

400-tysięczna stolica województwa, metropolia i ośrodek usług o znaczeniu ponadregionalnym, jest istotnym miejscem współpracy politycznej, społecznej i kulturalnej całej północno-zachodniej części Polski i Euroregionu Pomerania. Wyjątkowe położenie geograficzne – na styku państw i węzłów komunikacyjnych, z dostępem do Morza Bałtyckiego i Odry, wyróżnia miasto i stwarza szanse dla jego rozwoju.  
Floating Garden - Zieleń i woda zajmują ponad połowę powierzchni Szczecina. Okoliczne tereny: puszcze, rezerwaty przyrody i jeziora, które podnoszą jakość życia mieszkańców, cechują ogromne możliwości portowe i turystyczne. To spostrzeżenie sprawiło, że w Szczecinie zaowocowała wizja urzeczywistnienia tego niewiarygodnego potencjału. Idea zielonego, pływającego ogrodu – Floating Garden, zmieniła skalę planowania i działania. Szczecin staje się nowoczesnym miastem, które nie boi się odważnych rozwiązań architektonicznych. Łączy w sobie dynamikę i kreatywność metropolii oraz przestrzeń i spokój miejsca przyjaznego ludziom i naturze.
Praca i nauka -
Szczecin postawił na nowoczesne technologie. Tu rodzą się nowe rozwiązania w dziedzinie teleinformatyki i biotechnologii.  W Szczecinie lokowane są usługi księgowe, informatyczne, badawcze i telefoniczne. Dążymy do rozwoju przedsiębiorczości, głównie tej z branży IT i ICT. Realizacji tego celu służy między innymi Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny, który jest miejscem inkubacji wszelkiego rodzaju firm stworzonych przez świetnie wykształconych absolwentów studiów wyższych.
Miasto jest ważnym ośrodkiem akademickim z bardzo szeroką ofertę edukacyjną i nowymi kierunkami kształcenia na kilkunastu uczelniach wyższych, takich jak: Uniwersytet Szczeciński Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Pomorska Akademia Medyczna czy Akademia Morska. Trwają również starania o utworzenie niezależnej, państwowej wyższej uczelni artystycznej, która skupiłaby rozproszonych na kilku kierunkach  artystycznych studentów.
Inwestycje - W Szczecinie w ekspresowym tempie wybudowany został nowoczesny Teatr Lalek „Pleciuga”, miejsce w którym odbywają się nie tylko spotkania dla dzieci, ale także szereg kulturalnych imprez. Tuż obok rośnie Basen Olimpijski, który zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Trwa również budowa 10-kondygnacyjnego biurowca Oxygen oraz kolejnego etapu szczecińskiej obwodnicy. Niebawem rozpoczną się kolejne inwestycje: hala widowiskowo-sportowa, Nowa Filharmonia Szczecińska zaprojektowana przez zespół architektów z Barcelony.

Kultura -  Szczecin stara się o  tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i z roku na rok rozszerza swój bogaty kalendarz artystycznych spotkań.  Akustyczeń Festival Szczecin, Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych inSPIRACJE, Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT , festiwal world music – Szczecin Music Fest, przegląd sztuk performatywnych PI Performance Intermedia Festival, Festiwal SPOIWA KULTURY, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Boogie Brain”, Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentArt czy Westival – Sztuka Architektury, to tylko niektóre z niepowtarzalnych szczecińskich projektów.  
Turystyka - Przestrzeń zielonego miasta wypełniają zabytki architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej: przepiękne secesyjne kamienice, Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich czy katedra z tarasem widokowym umieszczonym w nowej iglicy. Znudzeni tradycyjnym zwiedzaniem mogą m.in. odkrywać podziemne trasy Szczecina, odwiedzić najstarsze kino na świecie – Pionier 1909, zobaczyć ponad sto gatunków róż w ogrodzie „Różanka” czy przespacerować się po największym cmentarzu w Polsce, a trzecim w Europie, który zaprojektowano na założeniach parkowych, z dużą ilością różnorodnej, często egzotycznej roślinności.
 

 

  Koszalin
(pomor. Kòszalëno, łac. Coslinum niem. Köslin) – miasto na prawach powiatu położone w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, drugi ośrodek miejski na Pomorzu Zachodnim. Znajduje się na Pobrzeżu Koszalińskim, w dorzeczu rzeki Dzierżęcinki, nad jeziorem Jamno. Siedziba powiatu koszalińskiego.

 

 

http://www.koszalin.pl/

 

 Maszewo (niem. Massow) – http://www.maszewo.pl/
Moryń (pol. hist. Murzynno, niem. Mohrin) - http://www.moryn.pl/

 

Szczecinek (kaszub. Nowé Sztetëno, niem. Neustettin, szw. Nien Stettin , łac. Nova Stetin) -http://www.szczecinek.pl/


 

 

 

 

 

Tuczno (niem. Tütz)

 

 www.tuczno.pl
Wałcz (niem. Deutsch Krone) http://www.walcz.um.pl/

 

 

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin

telefony: +48 91 434 83 52; +41 91 434 83 34, e-mail: kino@zamek.szczecin.pl